Ճամբարային գործունեություն 07.09.2020-09.09.2020

Օր՝ սեպտեմբերի 7-9 (երեք խումբ)

Ժամը՝  10:00-13:00

Հանդիպմանվայր՝ Արևելյան դպրոց-պարտեզ

Մասնակիցներ՝ Արևելյան դպրոցի 5 տարեկանների խմբի և 2/4 դասարանի ճամբարականներ

Նպատակ՝ սովորող-սովորեցնող նախագիծ

Նկարագրություն՝ ճամբարային գործունեությունն իրականացվելու է Արևելյան դպրոցի հյուսիսային բակում և Քոլեջի Ջերմոց-լաբարատորիայում։ Սովորողներին դիմավորում և ճանապարհում ենք Արևելյան դպրոցի մուտքի մոտ։ Ճամբարային գործունեությունն իրականացվելու է անվտանգության կանոնների պահպանմամբ։

Պատասխանատուներ՝ Լիլյա Զախարյան, Արմինե Մովսիսյան, Ալինա Մարզումանյան

Ժամանակացույց

  • 10։00-10։15— ճամբարականների դիմավորում Արևելյան դպրոցի մուտքի մոտ, ախտահանում, ջերմաչափում, տվյալների գրանցում, ճանապարհում դեպի հյուսիսային բակ
  • 10։15-10։30— մարզական գործունեություն (քայլք տեղում, ձգումներ, ցատկեր)
  • 10։30-10։45— երաժշտական գործունեություն (Արևների շարք, Պզզան, Կաքավիկ)
  • 10։50— քայլք դեպի Քոլեջ՝ Ջերմոց-լաբարատորիա (ծանոթացում բույսերին, ջերմոց-միջավայրին, բույսերի ուսումնասիրություն, ծովախոզուկների կերակրում, այցելություն Վերնատուն, Հիդրոպոնիկա)
  • 11։30՝ վերադարձ Արևելյան դպրոց
  • 11։40-12։00- հանգիստ հյուսիսային բակում (բրդուճային ընդիջում )
  • 12։00-12։50— լող, հեծանվավարություն, ընթերցումներ
  • 13։00- ճամբարականների ճանապարհում

Անհրաժեշտիրերիցանկ

  • ուսապարկ
  • արևային գլխարկ
  • հիգիենայի պարագաներ՝ ախտահանիչ միջոց, դիմակ, թաց և չոր անձեռոցիկներ
  • անհատական ջրի շիշ, ընդմիջման բրդուճներ
  • կաղամբ, գազար՝ ծովախոզուկներին կերակրելու համար
  • լողի պարագաներ՝ լողազգեստ, լողաթափ, սրբիչ, ջրային գլխարկ (աղջիկներին), ջրային ակնոց

Խումբ 1 (սեպտեմբերի 7)
10:00-13:00

  1. Խաչատրյան Վահագն
  2. Կայայան Անտուան
  3. Խոստիկյան Կարինա
  4. Կարապետյան Վահագ
  5. Սանդոյան Ռաֆաելլա
  6. Գրիգորյան Արինա
  7. Պլուզյան Էլիզաբեթ
  8. Մայիլյան Մհեր
  9. Հակոբյան Վիկտորյա

Խումբ 2 (սեպտեմբերի 8)
10:00-13:00

  1. Հովհաննիսյան Արեգ
  2. Բաբայան Մանվել
  3. Հովակիմյան Դանիելա
  4. Անանյան Սառա
  5. Հովհաննիսյան Դավիթ
  6. Մարտիրուսի Մայա-Մարիամ
  7. Բաղդասարյան Մարիա
  8. Ղազարյան Լիլիթ
  9. Ռաֆաելյան Լիլի

Խումբ 3 (սեպտեմբերի 9)
10:00-13:00

  1. Օհանյան Մարի
  2. Սիմոնյան Առնո
  3. Աղասյան Արևիկ
  4. Արևշատյան Արփի
  5. Մկրտչյան Ալինա
  6. Գրիգորյան Յանա
  7. Ղազարյան  Նոյ
  8. Դուզդաբանյան Կարո
  9. Ղազարյան Էլեն